سئو داخلی و خارجی چیست؟ و تفاوت آن ها

بازدید: 3521 بازدید

سئو داخلی و خارجی چیست؟ و چه تفاوتی باهم دارند.

منظور از سئوی سایت مجموعه اقدامات و دستورالعمل هایی است که باعث میشود سایت شما از نظر موتورهای جستجو بهینه شود.همچنین رتبه ی آن بالا رفته در نتیجه باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت شما میشود.گوگل همواره در حال تغییر و بروزرسانی الگوریتم های موتور جستجوی خود است.سئوی سایت به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم میشود که شما باید به هردوی آن ها اهمیت زیادی بدهید.در مقاله ی سئو داخلی و خارجی چیست؟ به شما درباره ی ویژگی ها و عوامل موثر و تفاوت سئو داخلی  و خارجی آموزش میدهیم.

قبل از خواندن این مطلب نیاز است که مقاله ی سئو چیست؟ را مطالعه کنید.

 

آنچه در این مقاله میخوانید:

سئو داخلی و خارجی چیست؟

سئو شامل دو قسمت داخلی و خارجی است . هرکدام از آن ها کارهای مهمی برای سایت انجام میدهند و اهمیت یکسانی برای موتور های جستجو دارند.برای اینکه بتوانید نتیجه ی درست از سئو داخلی و خارجی بگیرید ، باید از الگوریتم های خاصی که دارند و یک سری استراتژی های منظم آن ها استفاده کنیم.

سئو داخلی و خارجی چیست؟و تفاوت آن ها باهم

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی سایت را با نام های On-Site SEO یا On-Page SEO هم نیز معرفی میکنند.سئو داخلی در واقع شامل تمام فعالیت هایی که به منظور بهبود عناصر سایت میشود ،که به صورت مستقیم در خود سایت انجام شود.تمام این اقدامات باعث بهبود رتبه و افزایش ترافیک سایت در صفحه های جستجو میشوند.در نتیجه تفسیر و خواندن را برای ربات های موتور جستجو راحت تر میکند.

در سئوی داخلی همیشه باید یک محتوای بهینه و حرفه ای تولید شود.با توجه به سئوی داخلی مسائلی مانند کیفیت کلی محتوا ، ساختار محتوا، کلمه کلیدی  و عملکرد صفحه از نظر کیفیت افزایش میابند.

پایه و اساس سئو داخلی را عناصر ابتدایی بهینه سازی سایت تشکیل میدهند مثل : واژگان کلیدی ، محتوای متنی ، بهینه سازی تگ توضیحات ،استفاده از کد های Html و بهینه سازی عکس ها با استفاده از گزینه ی alt.

اهداف اصلی سئوی داخلی 

سئوی داخلی در نتیجه چند هدف مهم دارد اما مهم ترین آن جذب مخاطب های بیشتر از طریق محتوا های مفید و کاربر پسند است.در واقع به درک محتوای خوب کمک میکند.همچنین باعث میشود سایت شما مطابق با معیار های موتورهای جستجو باشد و به عنوان یک صفحه ی ارزشمند و مفید در نتایج جستجو نمایش داده شود.

سئو داخلی و خارجی چیست؟و تفاوت آن ها باهم

ویژگی های سئو داخلی مناسب

سئو داخلی اگر به صورت درست انجام شود باید به شما یک وب سایت کاربرپسند تحویل بدهد.در نتیجه باعث جذب بیشتر مخاطبان میشود .از ویژگی های مهم سئو ی داخلی میتوان به گزینه های زیر اشاره کرد.

  • تولید محتوای متناسب با سلیقه و علایق مخاطبان
  • تولید محتوای با ارزش و مفید
  • تولید محتوای جدید و جلوگیری از کپی 
  • ذکر منابع برای تولید محتوا

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی سایت یا (On-Site SEO)،از عوامل مهم دیگر در بهبود و بالا رفتن رتبه ی سایت شما است. 

به بیان ساده مجموعه فعالیت هایی که برای بهبود نتیجه سرچ ، در خارج از سایت انجام میدهیم.

برای بهبود سئو خارجی سایت استراتژی های مختلفی وجود دارد که با ابزار های گوناگونی میتوان آن ها را انجام داد.این ابزار ها شامل شبکه های اجتماعی و سایت های تبلیغاتی است.

در واقع سئو خارجی یعنی قرار دادن لینک سایت خود در سایت های دیگر برای دریافت بک لینک های بیشتر است.در نتیجه این موضوع باعث بالارفتن رتبه ی وب سایت شما میشود. همچنین بازدید کنندگان سایت افزایش میابند.

در مقاله ی سئو خارجی چیست؟ به صورت کامل این موضوع را برای شما بررسی کرده ایم.

سئو داخلی و خارجی چیست؟و تفاوت آن ها باهم

عوامل موثر در سئوی داخلی و خارجی

تاثیر هاست بر سئو داخلی و خارجی سایت

از عوامل بسیار مهم در که باید به آن توجه زیادی بکنید انتخاب هاست و سرور مناسب میباشد.زیرا هاست و سرور تاثیر زیادی در موفقیت سئو داخلی و خارجی شما دارد.برای مثال هاست اشتراکی و ارزان باعث کاهش سرعت وب سایت شما میشود و باعث افت سایت میشود.همچنین داخلی و خارجی بودن سرور از عوامل مهم دیگر در رتبه بندی سئو سایت شما است.

تاثیر موقعیت مکانی سرور بر سئو داخلی و خارجی وب سایت

موقعیت مکانی سرور هم از عوامل تاثیرگذار بر سئوی داخلی و خارجی است.موتور جستجو گوگل به موقعیت جغرافیایی کاربران هنگام سرچ اهمیت میدهد به همین دلیل مرتبط ترین نتایج را برایشان نمایش میدهد.

سئو داخلی و خارجی چیست؟و تفاوت آن ها باهم

تفاوت سئو داخلی و خارجی 

نقطه ی اشتراک سئو داخلی و خارجی ر که تا حالا باهم بررسی کردیم اما اصلی ترین تفاوت این دو در نحوه ی اجرای استراتژی و جذب کاربران میباشد.در سئوی داخلی از مطالب مفید و کاربرپسند استفاده میکنیم تا مخاطبان بیشتری را به صورت مستقیم جذب کنیم. اما سئوی خارجی جذب مخاطبان از شبکه های اجتماعی و سایت های دیگر است که به صورت غیر مستقیم انجام میشود.در نتیجه سبب بالا رفتن رتبه ی گوگل میشود.

برای اینکه بتوانید سئو داخلی را راحت تر انجام دهید افزونه هایی وجود دارند. از معروف ترین این افزونه ها yoast seo و rank math است که علاوه بر آموزش میتوانید نسخه ی اورجینال آن ها را از صفحه ی فروشگاه سایت ما خریداری کنید.

ادامه مطلب