رپورتاژ

بازدید: 1731 بازدید

رپورتاژ و تاثیر مستقیم آن برروی سئو سایت

برای اینکه بتوانید در دنیای امروز سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید باید از روش های مختلفی استفاده کنید. یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین روش ها استفاده از رپورتاژ آگهی است.استفاده از خدمات رپورتاژ یکی از راه هایی است که میتواند سایت شما یا کسب کار شما را به دنیا معرفی کنید.قبل از اینکه وارد رپورتاژ و تاثیر آن بر روی سئو شویم بهتر است با مفهوم آن آشنا شویم.

رپورتاژ آگهی یعنی چه؟

طور کلی ریپورتاژ آگهی به معنی یک مقاله خبری یا خبر تبلیغاتی است که شما از سایت ، برند کسب و کار، محصولات ..در سایت های مختلف منتشر میشود .
این کار باعث میشود امتیاز سایت شما به آسانی افزایش یابد.خیلی مهم است که رپورتاژ شما در سایت های معتبر و قوی باشد تا به صورت دائمی بک لینک های قوی دریافت کنید.تبلیغات شما در صفحه اول سایت های خبری که در آن ها رپورتاژ داده اید یک مدت طولانی باقی میماند و تاثیر طولانی مدت برای شما دارد.مشتریان و بازدیدکنندگانی که از طریق تبلیغات در سایت های معتبر به سایت شما می آیند اعتماد بیشتری به شما میکنند که تاثیر مثبت برای کسب و کار شما است.

صاحبان کسب کار و برند ها برای معرفی محصول یا سایت خود تبلیغات خود را در سایت های مختلف به صورت تعداد خیلی بالا قرار میدهند.در نتیجه بک لینک های قوی دریافت میکنید .که هم رتبه ی شما بالاتر میرود و هم  حجم بالایی از کاربر و مشتری به سایت شما رجوع میکنند.این روش هنوز بین تمام برند ها و کسب و کار ها در ایران جا نیوفتاده که فرصت مناسبی برای شما است تا کسب کار خود را بالا بکشید .

رپورتاژ سایت

مفهوم بک لینک

لینک سازی یکی از پر بحث ترین موضو در بخش سئو است و نظرات مختلفی برای تاثیر بک لینک آن روی سئو سایت وجود دارد.د اصل بک لینک به معنای دریافت لینک ورودی از سایر سایت اینترنتی است.لینک ما میتواند عکس ،نوشته یا تصویری باشد که بعد از کلیک بر روی آن به صفحه ی سایت ما وارد شوند یا محصول مارا خریداری کنند.ساده ترین مفهوم بک لینک یعنی لینک از یک سایت به سایت دیگر.محتوای لینک شده از ارزش و اعتبار گوگل برخوردار میشود که از تاثیرات رپورتاژ است.

از نظر گوگل ، هر بک لینک برای وبسایت شما نوعی رای اعتماد است.مقاله ی کامل راجب بک لینک ها برای شما در نظر گرفتیم برای درک کامل آن.بک لینک چیست؟

انواع بک لینک

لینک جویس(juice)

اهنگامی که یک صفحه از وب سایت شما به یک صفحه ی دیگر از سایت شما لینک داده شود این نوع بک لینک جویس میگویند.که این کار در بهبود اعتبار دامنه شما تاثیر گذار است و امتیاز سئو داخلی شمارا بالا میبرد.

لینک نوفالو (nofollow)

زمانی که از تگ نو فالو در لینک یک صفحه ی سایت استفاده میکیند این بک لینک شما تاثیری در بهبود امتیاز صفحه های لینک شده ی شما ندارند . صرفا برای سئو داخلی و جهت ارجاع انجام میشود.زمانی که به سایت های نامتعبر یا سایت خیلی قوی تر از خودتان لیتک میدهید لازم است از نوفالو استفاده کنید.همچنین به طبعی جلوه دادت بک لینک شما کمک زیادی میکند.

لینک دوفالو (dofollow)

به صورت خودکار تمام لینک هایی که شما ایجاد میکنید از نوع دو فالو است مگر اینکه خودتان نوفالو کنید .این لینک ها توسط موتور جست جو گر گوگل دنبال میشوند و به طور مستقیم باعث افزایش رتبه ی سایت شما میشود

رپورتاژ و تاثیر آن بر روی سئو

استفاده از رپورتاژ میتواند مزایای مختلفی برای شما داشته باشد.هم برای بازار یابی کسب و کار شما تاثیر مستقیم دارد . هم باعث افزایش بهینه سازی وسئوی شما میشود. همچنین افزایش اعتبار و امتیاز شما میشود.

 • افزایش تعداد بک لینک
 • افزایش کیفت بک لینک
 • افزایش بازدید سایت شما
 • برند سازی
 • بک لینک های داِئمی

 ویژگی سایت های مناسب برای بک لینگ

سایتی که برای بک لینک انتخاب میکنید بسیار مهم است به طوری که سایت های زیادی برای این کار وجود دارند اما شما از همه ی آن ها نمیتوانید نتیجه ی مثبتی دریافت کنید.و باعث از دست دادن هزینه و وقت شما میشود.پس برای انتخاب سایت باید به یک سری از نکته ها توجه کنید.

 • محلی بودن سایت
 • اسپم نبودن
 • بازدید بالا
 • اعتبار سایت
 • هزینه برای آگهی
 • داشتن آتوریتی بالا
 • مرتبط بودن سایت با موضوع آگهی شما

با توجه به نکنته هایی که گفته شد شما میتوانید با کمی خلاقیت برند خود را معروف کنید و کسب و کارتان را رونق دهید همچنین به سایت امتیاز بالا از نظر گوگل تبدیل شوید.

موضوعات مرتبط با مقاله:

ادامه مطلب