نماد های ضرروی سایت

بازدید: 2090 بازدید

پس از طراحی سایت ، برای جلوگیری از بروز مشکل باید نماد های ضرروی سایت را اخذ نمایید.

توضیحات کلی راجع به نماد اینترنتی

قبل از ارائه هز توضیح خاصی لازم است تا در جریان باشید که با استناد به قانون اساسی کشور ، تا ب حال هیچ قانونی برای اخذ مجوز برای فروشگاه های اینترنتی و کسب و کار های آنلاین تعریف نگشته است و در صورتی که شما مدیر یا صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید کسی شما را برای نداشتن مجوز مجازات نمی کند.ااما در صورتی می افتد که کسی از شما شکایتی به ثبت برساند ، ممکن است مورد پیگرد قانونی قرار گیرید.

به این نکته نیز توجه کنید که بدون داشتن مجوز افراد کمتری به شما اعتماد می کنند.

انواع نماد های ضرروی سایت کدامند ؟

با در نظر گرفتن ماجرای فیلترینگ و اعتماد شما می بایست حداقل دو مجوز را کسب کرده باشید تا وبسایتتان به صورت خودکار فیلتر نشود و یا اگر تحت هر شرایطیتصمیم فیلتر کردن سایت شما اتخاذ گشت ، قبل از اعمال فیلترینگ ، به شما از طریق ایمیل خبر بدهند.  در نتیجه بعد از اخذ مجوزهای زیر با خیال راحت کسب‌وکار اینترنتی خود را آغاز کرده و بدون دردسر به کسب در آمد نامحدود از دنیای اینترنت مشغول شوید.

اینماد

یک-سایت-چه-مجوز-هایی-می-خواهد
نماد اینترنتی اینماد

به عنوان گام اول مراحل دریافت نماد اعتماد نخست به سایت Enamad.Ir وارد شوید.
سپس مشخصات خود را وارد کنید  و درخواست بررسی سایت خود را به ثبت برسانید. بعد از ثبت درخواست شما مراحل احرازهای هویتی محلی، تلفنی و… انجام خواهد شد و در نهایت وارد بخش ثبت رسانه شده و دامنه و اطلاعات سایت خود را به ثبت می رسانید.نهایتا پس از چند روز پاسخ تأییدیه شما به‌دستتان خواهد رسید.
اگر اینطور نشد باید خطاها را بررسی کنید ، آن‌ها را رفع کنید و مجددا درخواست دهید.

ستاد ساماندهی

مجوز-ساماندهی
نماد اینترنتی ساماندهی

یک نماد اینترنتی مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد است.
با ثبت این مجوز اگر تحت هر شرایطی محتوایی خلاف قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد در سایت شما مشاهده شود ، قبل از انجام فرآیند فیلترینگ از طریق ایمیل شما را آگاه خواهند کرد.

نظام صنفی کسب و کارهای اینترنتی

در شرایطی که کسب و کار شما رونق گرفت و به درآمدزایی رسید نوبت این نماد اینترنتی است.
اگر تعدادی کارمند داشته باشید و بخواهید برای آن ها بیمه پرداخت کنید باید نام کسب و کار خود را در این سازمان ثبت نموده و مجوز مربوطه را اخذ کنید.


جهت مطالعه سایر مقالات به بلاگ مراجعه کنید

ادامه مطلب