معرفی chatgpt + مزایا

بازدید: 738 بازدید

 هوش مصنوعی روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است. این پیشرفت های بشری گاهی بسیار جذاب تر و ترسناکتر از آن چیزی هستند که به نظر میرسند. یکی از همین پیشرفت ها چت بات chatgpt میباشد. چت جی پی تی یک برنامه کامپیوتری است که برای تعامل داشتن انسان با ربات ها از طریق حرف زدن یا مکالمه های متن محوری درست شده اند. در این مقاله، توسعه دهنگان وردپرس به معرفی chatgpt + مزایا آن پرداخته است. در ادامه همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله میخوانیم:

هوش مصنوعی

قبل از اینکه بخواهیم چت جی پی تی را بشناسیم، بهتر است در مورد هوش مصنوعی یا AI صحبت کنیم. برتری انسان ها نسبت به سایر موجودات قدرت تفکر است. انسان قبل از انجام هرکاری فکر میکند. حالا اگر ربات ها هم مانند انسان ها شوند چه میشود؟ اگر ربات ها هم بتوانند مانند انسان ها تصمیم بگیرند ممکن است آینده خطرناک شود.

معرفی chatgpt

 

در گذشته، یک برنامه نویس وقتی ایده جدیدی به ذهنش میرسید، دیتای بدست آمده را وارد دیتابیس میکرد. بعد از آن، برنامه را طوری طراحی میکرد که اگر کسی در آن مورد اطلاعات میخواست، آن دیتا را به آن کاربر نشان دهد. اما امروزه با پیشرفت علم و فناوری، ربات های هوشمندی به وجود آمده اند که با داشتن هوش مصنوعی میتوانند به جای انسان با داده ها موجود، تصمیمات لازم را بگیرند.

برای مثال اکثر شما با دستیار صوتی آیفون (سیری) آشنا هستید. سیری میتواند جواب های منطقی و کاملی برای سوال های انسان بدهد. شما در گوشی خود با سیری حرف میزنید و خواسته های خود را بیان میکنید. سیری هم منطقی ترین جواب ممکن را به شما میدهد.شما میتوانید از سیری بخواهید که با کسی تماس بگیرید و …

حالا در ادامه مقاله معرفی chatgpt + مزایا آن به صورت کامل در مورد این هوش مصنوعی صحبت میکنیم.

حال فکر کنید هوش مصنوعی مانند سیری کارهای جستجویی شما را انجام دهد.

معرفی chatgpt + مزایا 

با توجه به توضیحات بالا، تعریف خود از چت بات ها کامل تر میکنیم. چت بات ها مانند chatgpt یک هوش مصنوعی است. این هوش مصنوعی برای تعامل داشتن با انسان ها در قالب مکالمه صوتی یا متنی طراحی شده اند.
چت بات ها دارای تعدادی برنامه کاربردی و مفید هستند، مانند دستیار های دیجیتال شخصی و یا ربات های پشتیبانی مشتری. متاسفانه گاهی اوقات، چت بات ها برای اهداف مخرب نیز استفاده میشوند.
چت جی پی تی به دلیل پاسخ های دقیق و کاملی که میدهد توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.
این چت بات، جدید ترین محصول شرکت openAI است.
این فناوری به قدری جذاب است شرکت مایکروسافت سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری روی آن داشته و گفته میشود میخواهد 10 میلیارد دلار دیگر روی آن سرمایه گذاری کند.
در حال حاضر این فناوری در دسترس عموم قرار دارد. اما در آینده به خاطر تغییراتی که روی آن اعمال خواهد شد، دسترسی به آن قطعا مانند الان نخواهد بود.

الگوریتم چت جی پی تی

الگوریتم های این هوش مصنوعی اصلا مانند الگوریتم های گوگل نمیباشد.

همه الگوریتم های chatgpt مبتنی بر معماری transformer هستند که نوعی شبکه عصبی عمیق است. این نوع شبکه ها برای تجزیه و تحلیل داده های موجود بدست استفاده میشوند. معماری Transformer به طور گسترده در وظایف پردازش زبان طبیعی مانند ترجمه زبان، خلاصه سازی متن و پاسخ به سؤال استفاده می شود.

علت استفاده همچین معماری در یک هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی برای برقرار ارتباط بهتر انسان با این ربات است. این هوش مصنوعی تمام داده های موجود را  تجزیه و تحلیل میکند. و درآخر بهترین مطالب را نمایش میدهد.

chatgpt سعی میکند مناسب ترین پاسخ را به کاربر بدهد. 

مزایای chatgpt

از این هوش مصنوعی استفاده های زیادی میکنند، شامل:

  1. به عنوان یک چت بات
  2. به عنوان یک سیستم پرسش_پاسخ
  3. یک مدیر گفتگو
  4. به عنوان یک ابزار برای تولید متن

به عنوان یک چت بات

از این ربات های میتوان به عنوان چت بات برای گفتگو با مشتری استفاده کرد. این گفتگو میتواند برای ارائه خدمات به مشتری یا دادن اطلاعات به کاربر و یا حتی برای سرگرمی باشد.

سیستم پرسش_پاسخ

از این هوش مصنوعی میتوان به عنوان یک دستیار مجازی برای پاسخ دادن به سوالات در مورد یک موضوع خاص یا دامنه استفاده کرد. همچنین این ربات ها برای دادن اطلاعات مفید به کاربر در مورد خواسته های آن نیز میتوان استفاه کرد.

به عنوان یک مدیر گفتگو

chatgpt میتواند به عنوان یک مدیر گفتگو مجازی با کاربر درگیر صحبت کردت شود. این ویژگی میتواند برای پلترفم های آنلاین یا رسانه های اجتماعی خوب باشد.

استفاده از chatgpt برای تولید متن

این هوش مصنوعی میتواند پاسخ های انسان را با توجه به داده های ورودی به صورت متنی دهد. این میتواند برای رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و برنامه ها مفید باشد.

معرفی chatgpt

 

تاثیر chatgpt و مزایا آن بر گوگل

گوگل سال ها است که دارد به مردم خدمت رسانی میکند. این موتور جستجو همیشه برای راحتی کاربران تلاش خود را کرده است.

سال ها پیس گوگل یک چت بات مبتنی بر LaMDA معرفی کرد. عملکرد این ربات متنی بسیار به مکالمه انسان ها نزدیک بود. اما با توجه به نزدیک بودن این چت بات با مکالمه های انسانی، بسیاری از افراد chatgpt را گوگل بعدی خوانده اند.

اینکه این ربات جای موتور جستجوی قدرتمند گوگل را بگیرید برای بسیاری از افراد بسیار ترسناک است.

این فناوری راهی بسیار دراز و سخت را درپیش دارد. اما میتوان آن را به عنوان جایگزین گوگل در آینده تصور کرد.

 

معرفی chatgpt

با حضور chatgpt در آینده مشاغل زیادی از بین خواهد رفت. معمول ترین آنها افراد سئوکار هستند. خب سئو، بهینه سازی موتور جستجو است. ولی این هوش مصنوعی خودش اینکار را انجام میدهد. کاربر سوال را میپرسد و این ربات بهترین نتایج ممکن را نشان میدهد.

اما این اتفاقات نیازمند زمان بسیار زیادی است. برای همین اگه سئو کار هستند، نیاز نیست فعلا نگران شغل خود باشید.

علاوه بر سئوکار ها، خبرنگاران، برنامه نویسان و نمایشنامه نویسان نیز شغلشان به خطر می افتد.

سخن آخر

در بالا سعی در معرفی chatgpt + مزایا آن داشتیم که به عقیده بسیاری از افراد میتواند در آینده، گوگل را کنار بزند. این ربات بسیار هوشمند است و در آینده برای بسیاری از مشاغل خطرناک است.

هوش های مصنوعی روز به روز درحال پیشرفت هستند. مردم با با استفاده از این هوش های مصنوعی مانند چت جی پی تی راحتتر به جواب خود میرسند. اطلاعات مورد نیاز خود را راحتتر بدست می آورند. برای همین، رغیب سر سخت گوگل در اینده قطعا همین هوش مصنوعی خواهد بود.

به طور کلی chatgpt برای هر پروژه همراه با خروجی نوشتاری مناسب است. این فناوری در حال حاضر رایگان است. اما در آینده اینطور نخواهد بود.


برای اطلاعات بیشتر در مورد سئو، گوگل و سایت های وردپرسی به بلاگ سر بزنید.

ادامه مطلب