مخزن وردپرس چیست؟

بازدید: 2320 بازدید

مخزن وردپرس چیست؟ و روش های دسترسی به آن

حتما در مقاله های قبلی ما با کلمه ی مخزن وردپرس آشنا شده اید. وردپرس به صورت اوپن سورس طراحی شده است و شما میتوانید آن را با استفاده از افزونه ها و قالب های مختلف  توسعه دهید.حتی میتوانید افزونه اختصاصی خود را در آن بنویسید.اما برای اینکه افزونه خود را کد نویسی کنید باید دانش بالایی داشته باشید و زمان زیادی را صرف کنید .شما میتوانید از افزونه هایی که از قبل طراحی شده اند استفاده کنید.برای دسترسی به آن ها لازم است با مخزن وردپرس آشنا باشید.در این حالت به سادگی به افزونه ها دسترسی خواهید داشت.

مخزن وردپرس چیست؟

مخزن وردپرس به معنای کلمه ، یعنی فضایی که در آن افزونه هایی که از قبلا نوشته شده اند را برای دانلود کاربر نگهداری میکنند.

افزونه وردپرس چیست؟ 

به مجموعه کدهایی که به شما برای طراحی سایت قابلیت های بیشتری میدهند. به عبارتی ویژگی های جدید در اختیار شما میگذارند.این کد ها به صورت مکمل برای شما عمل میکنند.

اگر اطلاعات کافی از افزونه ها ندارید میتوانید  مقاله ی جامع افزونه چیست ؟ را مطالعه کنید.

انواع مخزن وردپرس

در کل وردپرس دو نوع مخزن برای دانلود افزونه ها دارد:

  1. مخزنی که در خود وردپرس وجود دارد و باید از پیشخوان به آن دسترسی پیدا کرد.
  2. مخزنی که در وردپرس وجود ندارد و باید از طریق سایت خود وردپرس به آن دسترسی پیدا کنید.

البته نکته ی مهم این است که ، در این مخزن ها فقط افزونه های رایگان وجود دارد . برای دانلود افزونه های پولی باید آن ها را از سایت های معتبر خریداری کنید و سپس آن را به وردپرس خود اضافه کنید.

برای نصب افزونه میتوانید از لینک آموزش نصب افزونه کمک بگیرید.همچنین میتوانید افزونه های اورجینال را از قسمت فروشگاه سایت ما همراه با پشتیبانی خریداری کنید.

علاوه بر مخزن افزونه ها یک مخزن هم برای دانلود تم (پوسته) های پیش فرضی که خود وردپرس در اختیارتان میگذارد وجود دارد.

نکته اینکه شما باید بعد از نصب افزونه آن را به صورت مرتب آپدیت کنید . اگر افزونه ای را که در از آنجا دانلود کرده اید از همان قسمت هم میتوانید آن را آپدیت کنید.

روش های دسترسی 

برای دسترسی به مخزن وردپرس ابتدا به پیشخوان وردپرس رفته و سپس گزینه ی افزونه ها (Plugins) » افزودن (Add new) را انتخاب کنید.صفحه ای که مشاهده میکنید مخزن افزونه ی  شما است که در آن به هزاران افزونه کاربردی به صورت رایگان دسترسی دارید.

اگر به دنبال افزونه خاصی میگردید اسم آن را در قسمت جستجو وارد کنید .

مخزن وردپرس چیست؟
جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید.

 

برای دسترسی به مخزن آنلاین  ابتدا به یکی از مرورگر های خود بروید و عبارت : wordpress.org/plugins را سرچ کنید .سپس مستقیم به آن جا میروید و صفحه ی زیر برای شما نمایش داده میشود.برای دانلود افزونه موردنظر اسم آن را در قسمت جستجو وارد کنید.

مخزن وردپرس چیست؟ روش های دسترسی به مخزن وردپرس

 

مخزن قالب وردپرس

همچنین در مخزن ، قالب های بسیار زیادی به صورت رایگان در اخیتار شما گذاشته شده است . بعضی از این قالب ها امکانات نسبتا خوبی را در اختیار شما میگذارند اما آن ها با زبان فارسی سازگار نیستند .

برای نصب ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شده و گزینه  نمایش » پوسته ها را انتخاب کنید ، سپس گزینه ی افزودن پوسته را انتخاب کنید.

مخزن وردپرس چیست؟ روش های دسترسی به مخزن وردپرس

 

در این صفحه نام قالب مد نظرتان را وارد کنید و سپس آن را دانلود کنید.همچنین میتوانید قالب های راستچین شده و معروف فارسی را به صورت رایگان از سایت ما در قسمت دانلود قالب وردپرس دریافت کنید.

 

 

 

ادامه مطلب