افزونه BJ Lazy Load

بازدید: 1791 بازدید

Lazy Load چیست ؟

قطعا همه شما همراهان هممیشگی وبسایت توسعه دهندگان وردپرس  با اصطلاح Lazy Load آشنا هستید،
Lazy Load یا بارگذاری تنبل به این معناست که انتخاب نمایید چه بخشی از صفحه وب لود یا بارگذاری شود .در نتیجه این امر باعث میشود سرعت وبسایت(سرعت بارگذاری) شما افزایش یابد و همچنین موجب صرفه جویی در پهنای باند خواهد شد.افزونه های وردپرسی زیادی برای این کار در بستر وب موجود می باشند.چنانچه وبسایت وردپرسی دارید که در پی افزایش سرعت آن هستید ، در این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی افزونه ای مناسب برای فرآیند Lazy Load بپردازیم.

 افزونه BJ Lazy Load

با فعال کردن افزونه BJ Lazy Load تمامی تصاویر موجود در متن ، تصاویر بند انگشتی و … فقط در صورتی لود خواهند شد که کاربر به روی آن ها اسکرول کرده باشد.
 این افزونه با iframes کار میکند، ویدئوهای موجود در  Vimeo و یوتیوب را پوشش‌میدهد.
دیگر ویژگی ها :

سازگاری با افزونه RICG Responsive Images

با یک فیلتر ساده،  تصاویر و فریم های دیگر در قالب،  سریع تر بارگذاری می شوند.

نحوه کار با افزونه

بعد از نصبو فعالسازی افزونه، سر برگ جدیدی به نام BJ Lazy Load به منو تنظیمات پنل مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد. ابتدا وارد صفحه افزونه شوید، موارد ذکر شده در تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد، تیک مواردی که میخواهید سریع تر بارگذاری شوند و در سرعت سایت شما تاثیر گذار باشد را روی yes انتخاب و ذخیره کنید.

علاوه بر آن در صفحه یا نوشته خود سمت چپ در متاباکس lazy loading، میتوانید تیک “Skip lazy loading for this post” را بزنید و بارگذاری سریع را  برای نوشته ها و صفحات خود فعال کنید.

کار-با-افزونه-bj-lazy-load

امیدواریم مطال موجود در این مقاله برای شما کاربر عزیز مفید بوده باشد.


لطفا جهت  مطالعه سایر مطالب آموزشی وب سایت ما به بلاگ مراجعه نمایید

ادامه مطلب