رابط کاربری چیست

بازدید: 2138 بازدید

رابط کاربری که اصلی ترین فاکتور تعامل با کاربر است ، نقش بسیار کلیدی ای را ایفا می کند.
اگر در جستجوی کسب اطلاعات درباره رابط کاربری و طریقه بهبود بخشیدن می باشید مقاله ( رابط کاربری چیست )  می تواند برای شما حاوی نکات مفیدی باشد. برای شروع باید این سوال کلیدی را مطرح نماییم که رابط کاربری چیست و چه نقشی را داراست .ضمنا در این مقاله به صورت تخصصی فرایند بهبود رابط کاربری سایت را مورد بررسی قرار خواهیم داد و بقیه موارد به صورت کلی مطرح خواهند گشت.

رابط کاربری چیست

رابط کاربری یا UI مخفف شده عبارت User Interface است.
در اصل UI سبب تعامل سیستم مورد نظر با کاربر می باشد. رابط کاربری در مدل های مختلفی بر روی انواع سیستم ها ارائه شده است. چه وبسایت ها و چه نرم افزار، سیستم عامل و … همگی به نوعی دارای رابط کاربری منحصر به فرد خود هستند.همان ابزاری که شرایط کار را با سیستم مورد نظر برای ما محیا می سازد ، به گونه ای می توان از آن به عنوان رابط کاربری نام برد. بهبود رابط کاربری یکی از مهم ترین مباحث در دنیای IT به شمار می رود. به اینصورت که ابزار تعاملی را بگونه ای بهبود داد که شخصی که ا آن استفاده  می کند دچار هیچگونه مشکل خاصی هنگام کار با سیستم نشود.

نقش رابط کاربری وبسایت

UI نقشی کلیدی در جذب، ماندگاری و هدایت کاربر ایفا می‌نماید!
چنانچه UI سایت بصورت اصولی و حساب شده طراحی و پیاده سازی شود ، کاربران به راحتی این امکان را دارند تا با سایت تعامل خوبی برقرار نمایند. ولی در غیر اینصورت حتی با وجود زیرساخت مناسب و محتوای مفید درون وبسایت، انتظار بازخورد مناسب از تعامل کاربران با سایت غیر منطقیست. برای اینکه بتوان UI مطلوبی را طراحی و پیاده سازی کرد می بایست به دنبال این مساله بود که کاربران احتمالی وبسایت با چه سبکی از رابط کاربری راحتتر ارتباط برقرار خواهند کرد.
همچنین قرار دادن دسترسی آسان یکی از مواردی است که باید به آن بپردازید.

تاثیر رابط کاربری مناسب بر سئو وبسایت

  • جذب و حفظ مخاطبان
  • اثبات کیفیت و کارایی به موتور های جستجو
  • حضور در صفحات برتر گوگل

از تاثیرات مهم رابط کاربری بر روی سئو وبسایت می توان به موارد فوق اشاره کرد.


جهت مطالعه سایر مطالب به بلاگ مراجعه نمایید

ادامه مطلب