اسپم چیست

بازدید: 2205 بازدید

 

اسپم (Spam) یکی از بزرگترین چالشهای سلامت و امنیت محتواها و شبکه ها در سراسر دنیا به شمار می رود. این بحث به قدری آزاردهنده شده است که یکسری قوانین و الزامات برای آن وضع  کرده اند و در صورت مشاهده گزارش با آن برخورد می شود. در این مقاله از سری مقالات wpdevs موضوع اسپم را بصورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.
اما پیش از آن باید به این پرسش اساسی پاسخ داد که اسپم چیست ؟

 

 

 

آنچه در این مقاله میخوانید:

اسپم چیست

اسپم در اصطلاح با نامهای جفنگ و پیام هرزه نیز شناخته شده است.
در اصل پیامی است که در شکل های گوناگونی نظیر ایمیل، پیامک، آگهی و … برای فرد یا افرادی که آنها را نمی خواهند ارسال می شود. اغلب این پیام ها در راستای تبلیغات، هک، مزاحمت و در کل مقاصد ناهنجارانه ارسال می شود. البته در برخی شرایط نیز احتمال دارد یکسری اشتباهات در تشخیص و گزارش اسپم روی دهد که طبیعتا اجتناب ناپذیر می باشد.

ایمیل های spam

اسپم

این بحث به ویژه برای وبمستران و کسانی که همواره با ایمیل خود درگیر هستند بسیار آزار دهنده می باشد.
به طور کلی ارسال ایمیل های اسپم توسط ربات ها انجام می پذیرد که یک عامل ماشینی و غیرانسانی است. لیست ایمیل های مورد استفاده نیز از منابع مختلف گرد آوری خواهند شد. در برخی مواقع نیز برخی سایت ها لیست ایمیل های کاربران خود را به اشخاص غیر می سپارند که از عوامل ایجاد  ایمیل های تبلیغاتی اسپم خواهد بود. اگر شما هم  ایمیل های اسپم دریافت می کنید بهتر است آنرا باز نکنید و با ابزار Report Spam آنرا به سرویس دهنده ایمیل خود (مثلا Gmail) گزارش کنید.

پوشه اسپم جیمیل کجاست؟

پوشه اسپم به صورت جداگانه از صندوق ورودی جیمیل شما نگهداری میشود. همچنین با توجه به برنامه ای که استفاده میکنید جای آن متغیر است . اگر با دسکتاپ وارد جیمیل شده اید ابتدا باید گزینه “More ” را انتخاب کنید تا بتوانید به پوشه اسپم دسترسی پیدا کنید.اما در اگر با مبایل به جیمیل خود رفته باشید ابتدا باید منوی اصلی را انتخاب سپس گزینه ی اسپم را انتخاب کنید.

شما میتوانید پیام هایی که داخل پوشه اسپم است را به صورت دستی حذف کنید. اما این پوشه به گونه ای طراحی شده است که هر 30 روز بدون نیاز  به دیدن پیام ها ، آن ها را حذف میکند.

پوشه اسپم جیمیل کجاست؟
پوشه اسپم جیمیل در دسکتاپ
اسپم چیست؟
پوشه اسپم در مبایل

روش های مقابله با اسپم

از روش های مقابله با بروز اسپم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ثبت نام نکردن در سایت های نامعتبر و شناخته نشده
  • گزارش اسپم و پیگیری آن در صورت مشاهده
  • ساخت یک ایمیل بی اهمیت و بی استفاده و معرفی آن

جهت مطالعه سایر مطالب و مقالات به بلاگ مراجعه نمایید

 

ادامه مطلب