5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

بازدید: 1634 بازدید

5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

علاوه بر اینکه خود سیستم مدیریت محتوای وردپرس از سرعت بالا و امنیت خوبی برخوردار است شما لازم دارید از یکی از 5 CDN برتر برای وردپرس سایت خود استفاده کنید. با این روش میتوانید سرعت بارگذاری سایت ، امنیت و دسترسی همیشگی برای کاربران خود در تمام نقاط دنیا را افزایش دهید.این سیستم در برخی از سایت ها پلن رایگان و در برخی به صورت خرید ماهانه ارائه میشود.اما در ابتدا به شما عملکرد CDN و روش کار آن را معرفی میکنم و در ادامه بهترین سایت ها را به شما معرفی میکنیم.

البته قبل از استفاده از این سیستم بهتر است 9 شرکت برتر هاستینگ ایران در سال 1400 را برای انتخاب بهترین گزینه بشناسید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

CDN چیست و مخفف چه عبارتی میباشد؟

CDN مخفف عبارت Content Delivery Network می باشد .در واقع CDN سیستمی است که در جهت کنترل مصرف سایت ها از منابع سرور هاست استفاده میشود . علاوه بر آن CDN برای بالا بردن امنیت سایت در جهت نگهداری سایت از حملات مختلف هم استفاده میشود .با این کار شما سایت خود را بر روی dns های CDN قرار میدهید و باعث میشود تا سایت شما به سرعت برای کاربرانتان در هرجای دنیا بارگذاری شود.

سیستم CDN به شکل یک شبکه ی توزیع محتوا سایت عمل میکند که در بخش های مختلف دنیا سرور های خود را قرار داده است .زمانی که سایت بخواهد برای کاربران شما بارگزاری شود از طریق موقعیت مکانی آن نزدیک ترین سرور به آن پاسخ میدهد.همین کار باعث بالا رفتن سرعت لود سایت میشود.

5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

بهترین CDN های وردپرس کدامند؟

اینکه کدام CDN را برای سایت وردپرسی خود انتخاب کنید کمی مشکل است و نیاز به اطلاعاتی دارد.برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید میتوانید از اطلاعاتی که در ادامه قرار داده ایم استفاده کنید.با این 5 CDN معروف وردپرس میتوانید تمام نیاز های سایت خود را برطرف کنید.

1- سیستم Cloudflare 

یکی از معروف ترین CDN های دنیا که کاربران بسیار زیادی هم دارد cloudflare است.در واقع این شرکت 193 مرکز در بخش های مختلف دنیا دارد و باعث میشود سرعت بارگزاری سایت شما دو برابر شود .همچنین 60 درصد از پهنای باند سایت را ذخیره میکند و امنیت سایت شما را تا چندین برابر بیشتر میکند.از مهم ترین دلایل محبوبیت آن این است که میتوانید این خدمات را به صورت رایگان هم در اختیار داشته باشید.

این شرکت از فناوری Anycast استفاده کرده است .یعنی با قبل از بارگزاری سایت برای کاربران ، تضخیص میدهد که کاربر در کدام موقعیت جغرافیایی قرار دارد ، سپس آن را به نزدیک ترین سرور متصل میکند.

جهت وارد شدن به  سایت Cloudflare  روی آن کلیک کنید.

ویژگی های استفاده از Cloudflare

  • فشرده سازی انواع فایل های مختلف مثل JavaScript، CSS و HTML.
  • افزایش امنیت سایت در برابر حملات مختلف توسط فایروال ها
  • دسترسی دائمی به سایت
  • استفاده از SSL  و رمز گذاری اطلاعات سایت شما.

جهت آموزش نصب SSL بر روی وردپرس میتوانید روی لینک آن کلیک کنید.

5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

2-سیستم stackpath

این سیستم درگذشته با نام MaxCDN شناخته میشد. StackPath از 45 مرکز در دنیا استفاده میکند و از ssd های ظرفیت بالا برای سایت های شما استفاده میکند.با کمک این CDN میتوانید سرعت سایت را از 200 میلی به 20 تغییر دهدید.با این سیستم میتوانید محتوای خود را در کل شبکه با یک کلیک حذف کنید.

با استفاده از stackpath که یکی از 5 CDN برتر برای وردپرس است میتوانید یک گواهینامه ی SSL هم دریافت کنید.این گواهینامه به صورت رایگان به شما ارائه میشود.علاوه بر اینها تجزیه و تحلیل دقیق ترافیک ، بارگیری های تقسیم شده فشرده سازی GZIP را هم به شما ارائه میدهد.از ویژگی های خوب آن میتوان به پشتیبانی 24 ساعته آن اشاره کرد.اگر میخواهید از این سیستم استفاده کنید باید آن را را خریداری کنید . اما ماه اول را میتوانید به صورت رایگان استفاده کنید.

5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

3-سیستم keycdn یکی از 5 CDN برتر برای وردپرس 

رتبه ی سوم به سیستم Keycdn تعلق دارد.Keycdn در واقع 34 مرکز در فقط 25 کشور دارد که پوشش گسترده ای هم به حساب می آید.این شرکت یک شبکه قدرتمند از سرور های خود را در مناطق مختلف آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه قرار داده است.برای استفاده از این سیستم 5 منطقه به صورت رایگان است و برای استفاده از بقیه باید ماهی 1 دلار پرداخت کنید.

ویژگی های استفاده از Keycdn:

  • بالا بردن امنیت در برابر حملات DDoS
  • پشتیبانی 24 ساعته
  • احراز هویت دو عاملی
  • ssl رایگان

البته برای افزایش بیشتر امنیت سایت وردپرسی میتوانید مقاله ی امنیت سایت وردپرس را مطالعه کنید.

5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

4-سیستم CDN77

این سیستم CDN77 در کل جهان 34 مرکز دارد و کاربران بسیار زیادی از آن استفاده میکنند.از مهم ترین نکات در مورد آن محافظت سایت در مقابل DDOS ،لینک های مستقیم، دسترسی به SLL و TLS، تجزیه و تحلیل ترافیک وبسایت، لیست سیاه و.. میتوان اشاره کرد.این سیستم یک شبکه ی تحویل محتوای ویدئویی به نام Streamflow هم دارد.جهت استفاده از آن میتوانید 14 روز رایگان و در ادامه پولی استفاده کنید.

5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

5- سیستم Sucuri

این سیستم Sucuri جز محبوب ترین CDN های چند سال اخیر بوده است.زیرا فایروال و CDN قدرتمندی را برای وردپرس دارد.با این CDN امنیت سایت شما بالا میرود و در مقابل حملات DDOS، بدافزار و سایر تهدیدات محافظت میشود.از طریق فایروال ها تمام درخواست های کاربران سایت قبل از اینکه به سرور برسند اسکن میشوند.این CDN هم از anycast استفاده میکند تا موقعیت جغرافیایی کاربران را پیدا کند.

این شرکت پلن رایگان ندارد و برای استفاده از آن باید هر ماه 16.53 دلار پرداخت کنید.

5 CDN برتر برای وردپرس کدامند؟

بعد از اینکه با 5 CDN برتر برای وردپرس آشنا شدید و اطلاعات کافی را از آن ها به دست آوردید میتوانید طبق نیاز های خود بهترین گزینه را برای سایت وردپرسی خود انتخاب کنید .

ادامه مطلب