سئو چیست

بازدید: 2545 بازدید

در واقع سئو ( seo ) کوتاه شده‌ی کلمه‌ی انگلیسی ( Search Engine Optimization ) است و با موتور جستجوگر سر و کار دارد.

سئو به معنای بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر به هدف بهبود عملکرد وبسایت شما بر پایه استانداردهای موتورهای جستجوگر و عملیاتی که باعث می‌شود محتوای وبسایت شما خیلی راحت در اختیار کاربران قرار گیرد و بازدیدکنندگان بیشتری برای وبسایت شما از این روش جذب شود. این ویژگی با انجام اقداماتی مانند کم کردن حجم وبسایت ، تولید محتواهای جذاب برای وبسایت ، انتخاب کلمات کلیدی کاملا مناسب برای وبسایت و دیگر کارای سئو به نتیجه می‌رسد. فاکتورهای بسیاری در سئو وبسایت شما تاثیر گذار خواهند بود ، حتی از کلمات بکار رفته در متن و محتوا شما تا لینک‌های ورودی به وبسایت شما از وبسایت‌های دیگر، بعضی وقت ها اطمینان پیدا کردن از ساختار مناسب و با کیفیت وبسایت شما برای موتورهای جستجوگر را سئو می‌نامیم.

تاریخچه سئو در واقع از زمان به وجود آمدن موتورهای جستجوگر آغاز شده است و همینطور ادامه دارد.

سئو فرآیند ساده‌ای نیست که آن به سادگی و راحتی پیاده‌سازی شود به دلیل اینکه نیازمند آگاهی و دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ آن است. در این راه باید صبور باشید تا نتیجه خوبی بگیرید. موتور‌های جستجوگر با تغییر پی در پی الگوریتم های رتبه‌بندی خود قابل پیش‌بینی نیستند؛ پس وظیفه متخصصین سئو مدرن و بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه برای سئو است. سئو اصلا به معنی فریب دادن یا دستکاری موتور‌های جستجوگر با روش‌های غیر اخلاقی نیست. هر اقدامی که توسط شما به طور مستقیم به منظور بالا بردن رتبه وبسایت در موتورهای جستجوگر مانند گوگل ،بینگ و یاهو صورت می‌گیرد سئو و بهینه سازی نامگذاری می‌شود. تیم کاری توسعه دهندگان وردپرس با دارا بودن افراد متخصص در زمینه سئو می‌توانند کار شما را راحت و به بهبود وبسایت شما کمک کنند.

نتایج اصلی سئو چیست

داخل بازار رقابتی مدرن سئو بیش‌تر از همیشه خودش را نشان می‌دهد.

جمعیت زیادی از کاربران از موتورهای جستجوگر برای حل مشکلات و پیدا کردن پاسخ برای سوالات خود استفاده می‌کنند.

کلماتی که جستجو می‌شوند توسط افراد در موتورهای جستجوگر اهمیت بسیاری دارند، تجربه نشان داده و می‌دهد که جذب کردن بازدیدکننده زیاد توسط گوگل می‌تواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند. نتیجه اصلی سئو کمک به وبسایت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات وب و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. نمایش بیشترین صفحات مربوط با پرس و جوی جستجوی وارد شده از مزایای زیادی برای کاربر برخوردار است و همچنین برای موتور جستجوگر که در آن کاربر بیشترین نتایج مربوط جستجو شده را در اصل پیدا می‌کند و موتور جستجوگر هم قابل اعتماد می‌شود به دلیل اینکه الگوریتم آن بیشترین صفحات مرتبط را نشان می‌دهد.
درصد زیادی از کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از طریق موتورهای جستجوگر اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می‌کنند.

به این دلیل سئو مناسب و اصولی کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر خواهد بود.

نکته ای که در سئو وجود دارد، انتخاب درست عنوان سئو است. خیلی‌ها به اشتباه عنوان سئو را تیتر اصلی اشتباه می‌گیرند. برای دانستن تفاوت این دو مقاله تفاوت عنوان سئو با تیتر اصلی را مطالعه کنید.

موتور جستجوگر

اهداف کلی سئو چیست

به صورت خلاصه هدف از سئو افزایش‌دادن مخاطبان است و همین مخاطبان می‌توانند در هر وبسایتی به طور متفاوتی عمل‌کنند.

بازدیدهای بدست آمده از اقدامات سئو بر هر نوع تبلیغی برتری خواهد داشته و در مدت طولانی هزینه بسیار کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد. بعد از شروع کردن سئو به منظور بهبود رتبه بندی وبسایت‌ها نتایج سئو در جستجوی طبیعی قابل رویت خواهد بود. فرآیند سئو نیازمند دانش و زمان کافی برای پیاده‌سازی روش‌های خود دارد. زمان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری اولیه برای بهینه شدن وبسایت شما و یا یک صفحه است. بنابر اینکه چگونه کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سئو هفته ها یا ماه ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. احتمالا ممکن است نتایج و آمار بهینه سازی جستجو به سرعت دیده نشود ولی در دراز مدت مزایای سئو سبب افزایش رتبه‌بندی وبسایت شما و افزایش بازدیدکنندگان شما می‌شود.

بر اساس تحقیقات ما ثابت شده که که پنج گزینه اول گوگل ۶۷ درصد کلیک‌ها را برای خود برداشته است.

به طور کلی اهداف سئو را می‌توان به طور زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وبسایت تاثیر بسیاری دارد
  • سبب ایجاد برند می‌شود
  • سبب افزایش ترافیک سایت خواهد شد
  • سبب شده که وبسایت در صفحه نتایج موتور جستجوگر از رتبه بندی بهتری برخوردار شود
  • سبب افزایش فروش محصولات خواهد شد
  • بهترین و مناسب‌ترین ابزار برای تبلیغات است

سئو اصولی و تمامی اقدامات آن را به صورت کامل از ما بخواهید تا شما را در آن همراهی کنیم.

جهت سفارش خدمات سئو می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

برای مطالعه دیگر مطالب ما به قسمت بلاگ مراجعه کنید.

ادامه مطلب