حذف قالب وردپرس

بازدید: 2283 بازدید

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به دلایلی مجبور به تغییر و یا حذف قالب سایت خود شده باشید؛ اما از نظر شما انجام این کار ناامن به نظر برسد، در عین حال انجام آن نیز برای شما ضروری باشد. در این مقاله ما به آموزش حذف قالب وردپرس می‌پردازیم، که به راحتی و بدون اثر گذاری بر روی سایت، بتوانید پوسته سایت خود را غیر فعال یا حذف نمائید.

دلایل ضروری برای حذف قالب وردپرس

در ادامه به بیان‌برخی ازدلایل حذف قالب وردپرس و اثرگذاری قالب بر سایت می‌پردازیم تا با لزوم انجام‌این‌کار آشنا شوید.

  • استفاده بهینه ازفضای سرور
  • حفظ امنیت وب سایت
  • عدم دریافت مکرر پیغام به روز رسانی قالب وردپرس

استفاده بهینه از فضای سرور

هرچه شما فضای بیشتری در سرور خود داشته باشید، سایت شما عملکرد بهتری خواهد داشت.
پس برای داشتن فضای خالی بیشتر در سرور بهتر است که پوسته های وردپرسی بلا استفاده را از آن پاک کنید و از این طریق موجب افزایش سرعت سایت خود شوید. علاوه بر این امر، در هنگام تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود، با پاک کردن قالب های اضافی و بدون کاربرد، زمان بک آپ گیری از سایت نیز کاهش می‌یابد.
بدین ترتیب از روند اسکن افزونه های امنیتی نیز کاسته می‌شود.

حفظ امنیت وب سایت

می‌دانید که قالب‌های وردپرس با استفاده از زبان PHP نوشته می‌شوند.
همین موضوع باعث ایجاد روزنه ای برای ورود هکرها به وب سایت شما و در نتیجه به خطر افتادن امنیت سایت می‌گردد. در نظر داشته باشید که امنیت سایت شما ممکن است حتی با یک پوسته غیر فعال آلوده نیز به خطر افتد، بنابراین حذف قالب های بلااستفاده از امور ضروری رای یک وب سایت می‌باشد.

پس فراموش نکنید که قالب های غیرفعال نیز تاثیر خود را بر روی سایت می‌گذارند.

غیرفعال کردن قالب وردپرس

 

عدم دریافت مکرر پیغام به روز رسانی قالب وردپرس

از دیگر دلایل لزوم حذف قالب وردپرس این است که حتی اگر از این قالب ها استفاده نکنید، به هرحال پیغام به روز رسانی پوسته ها را دریافت خواهید کرد و این امر ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد.

اشتباهات رایج در رابطه قالب وردپرس : تست قالب بر روی وب سایت

از رایج ترین اشتباهات در رابطه قالب وردپرس، تست مکرر قالب های مختلف بر روی سایت می‌باشد.

همواره این موضوع را به خاطر داشته باشید که وب سایت زنده شما، اشتباه ترین جای ممکن برای آزمایش پوسته وردپرسی است، این امر علاوه بر اشغال فضای زیادی از سرور شما، امنیت سایت را نیز به خطر می‌اندازد. پس برای امتحان یک قالب وردپرس، می‌توانید از یک سایت آزمایشی و یا وردپرس محلی استفاده کنید.
بنابراین شما می‌توانید هرتعداد قالبی‌را که خواستید امتحان‌کنید، بدون اینکه کوچکترین تاثیری برروی سایت‌اصلی خود گذاشته‌باشید.

تفاوت بین غیرفعال کردن و حذف قالب وردپرس 

وردپرس تنها اجازه داشتن یک قالب فعال را بر بروی سایت، به شما می‌دهد.

شما می‌توانید به تعداد دلخواه بر روی سایت خود قالب های وردپرسی را نصب کنید، اما این امر به این معنی نیست که می‌توانید در عین حال چند پوسته را به طور همزمان فعال کنید. همانطور که دربالا نیز به آن اشاره کردیم، وجود این قالب های غیرفعال در سایت شما، دریافت مکررد پیغام های به روز رسانی آن ها را به همراه دارد و این در حالی است که اگر یک قالب را از سایت خود حذف کنید، دیگر هیچ پیغامی مبنی بر به روز رسانی آن دریافت نخواهید کرد. بنابراین اگر شما یک پوسته را غیر فعال کنید، پرونده های مربوط به آن همچنان در سایت شما وجود خواهد داشت.
اما اگر قالب را حذف نمائید، متعاقبا تمامی فایل های مربوط به آن نیز حذف خواهند شد.

 

حفظ امنیت سایت با حذف قالب های وردپرس قدیمی

حذف قالب های قدیمی هیچ خطری برای سایت شما ندارند.
یک وب سایت برای داشتن عملکرد بهتر، فقط به یک قالب وردپرس احتیاج دارد و حذف کردن قالب های وردپرسی قدیمی، عملی بسیار ایمن و مطمئن می‌باشد. برای مشاهده قالب های فعال بر روی سایت خود به بخش پیشخوان وردپرس رفته و از بخش نمایش پوسته ها، قالب های فعال سایت خودرا مشاهده نمائید.


جهت مطالعه سایر مقالات به بلاگ مراجعه نمایید.

ادامه مطلب